Svadobné stoly - aranžovanie

Na kvetinovej výzdobe sa vopred dohodnete s aranžérkou kvetín – floristkou. V deň svadby vám aranžérka miestnosť a stoly vyzdobí podľa dohodnutia. Možno takúto dekoráciu zvládnete aj samé. Je veľa šikovných neviest, ktoré túto prácu milujú a majú v tom záľubu.

Svadobné stoly a svadobnú miestnosť vyzdobte vo svadobnom štýle.

Pri samotnej dekorácii starostlivo dbajte o zachovanie jednotného štýlu a použitia farebnej škály. Dekorovať stoly, stoličky miestnosť je najlepšie v pastelových  farbách. V rovnakej farbe prestrite stoly a stoličky. 

V kontrastnej farbe zlaďte farbu svadobnej kytice, mašle na stoličkách, pásy na stoloch. Môžu sa použiť mašle z organzy alebo vliselínu. Z takého materiálu vyniknú aj  pásy na stoloch, ktoré navlnite alebo stiahnite v  určitých pravidelných  úsekoch. V takejto farbe dolaďte servitky, sviečky, či dekoráciu do váz. Stredom stola môžete rozptýliť  farebné trblietavé kamienky, dekoračný piesok, lupene kvetov, farebné perie, či peniažky: dukáty,... Nemožno miešať naraz všetky. Aj s dekoráciou to netreba preháňať.

Výzdoba stola by nemala obmedzovať hostí pri stolovaní, nemala by im prekážať a ani brániť komunikácii s protiľahlými hosťami. Kvetinové aranžovanie vo forme ikebany by nemalo byť príliš vysoké, aby sme nimi nezacláňali vo výhľade na hostí či na miestnosť.

Fotogaléria: Svadobné stoly - aranžovanie